دانشگاه فنی و حرفه ای سمنان
دانشگاه فنی و حرفه ای سمنان

دانشگاه فنی و حرفه ای سمنان

دانشگاه فنی و حرفه ای سمنان شامل دانشکده فنی و حرفه ای پسران سمنان، دانشکده فنی و حرفه ای دختران سمنان، دانشکده فنی و حرفه ای دختران شاهرود و دانشکده کشاورزی امیرآباد دامغان به عنوان یکی از واحدهای زیر مجموعه دانشگاه فنی و حرفه ای کشور که تنها متولی آموزش عالی فنی و حرفه ای در کشور می باشد، در تداوم مسیر تحصیلی دوره متوسطه فنی و حرفه ای (هنرستان های فنی، کشاورزی، تربیت بدنی و …) فعالیت دارد. دانشگاه فنی و حرفه ای سمنان به عنوان تنها دانشگاه دولتی مهارتی در استان با هدف تربیت نیروی انسانی متخصص، کارآفرین و متناسب با فرصت‌های جدید شغلی برای پاسخگویی به نیازهای بازار کار در حوزه‌های مهارتی ، تکنولوژی و همچنین افزایش اشتغال مولد و کاهش بیکاری، فعال است.
عمده فعالیت آموزشی دانشگاه فنی و حرفه ای سمنان شامل دانشکده فنی و حرفه ای پسران سمنان، دانشکده فنی و حرفه ای دختران سمنان، دانشکده فنی و حرفه ای دختران شاهرود و دانشکده کشاورزی امیرآباد دامغان در حال حاضر در سطوح تحصیلی کاردانی و کارشناسی است. و هدف اصلی آن تربیت تکنسین فنی ماهر می باشد. لذا دانش آموختگان دانشگاه فنی و حرفه ای سمنان شامل دانشکده فنی و حرفه ای پسران سمنان، دانشکده فنی و حرفه ای دختران سمنان، دانشکده فنی و حرفه ای دختران شاهرود و دانشکده کشاورزی امیرآباد دامغان علاوه بر داشتن توانایی های علمی، از مهارت های عملی و کاربردی لازم نیز برخوردارند و اکثرا در زمینه های مربوط به رشته تحصیلی خود جذب بازار کار می شوند. دانشگاه فنی و حرفه‌ای استان سمنان بیش از ۳ هزار دانشجو و ۴ دانشکده در سمنان، شاهرود و امیرآباد دامغان دارد.

مدرک تحصیلی دانش آموختگان دانشگاه فنی و حرفه ای سمنان شامل دانشکده فنی و حرفه ای پسران سمنان، دانشکده فنی و حرفه ای دختران سمنان، دانشکده فنی و حرفه ای دختران شاهرود و دانشکده کشاورزی امیرآباد دامغان مورد تایید وزارت علوم، تحقیقات و فناوری بوده و برای ادامه تحصیل در داخل و خارج از کشور معتبر می باشد. طول دوره تحصیل در دانشگاه فنی و حرفه ای سمنان شامل دانشکده فنی و حرفه ای پسران سمنان، دانشکده فنی و حرفه ای دختران سمنان، دانشکده فنی و حرفه ای دختران شاهرود و دانشکده کشاورزی امیرآباد دامغان در هریک از مقاطع کاردانی پیوسته و کارشناسی ناپیوسته ۲ سال و کارشناسی پیوسته ۴ سال است. ورودی دانشجویان دانشگاه فنی و حرفه ای سمنان از طریق ثبت نام در سایت سازمان سنجش آموزش کشور صورت می پذیرد.

دانشگاه فنی و حرفه ای سمنان
دانشگاه فنی و حرفه ای سمنان

درباره ی رحمتی احمد

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

این سایت از اکیسمت برای کاهش هرزنامه استفاده می کند. بیاموزید که چگونه اطلاعات دیدگاه های شما پردازش می‌شوند.

همکاری آموزشی و پژوهشی با سازمانها و شرکتها